Pro vás

Poděkování za vydařenou akci

Poděkování za vydařenou akci

Rád děkuji výboru FC a fotbalistům. Připomínka 100. výročí se vydařila. Každý, kdo chtěl, si výroční den pěkně užil. Udělal jsem si čas a obešel všechny prostory. Všude bylo čisto, posekáno, pečlivě upraveno, bylo vidět, že fotbalistům záleží na tom, co si o nich jiní pomyslí. Vypucováno, připraveno, zorganizováno, jak z hlediska programu, tak i občerstvení.

Rád bych zmínil pro mě „třešničku na dortu“ a připomenul inspiraci, kterou mi vnukl Aleš Cerman. On sám inicioval, financoval a vybudoval oživení historie osobností vrchlabského hokeje „Síní slávy“ na zimním stadionu. Jeho myšlenka mě motivovala, vždyť takové místečko skutečně patří do každého spolku. Tradice se vzpomínkami na to, co kdysi bývalo… Když jsem byl onehdá na schůzi v zasedací síni nového fotbalového stadionu, napadlo mě, že by to také něco podobného chtělo….

Fotbalová „Síň slávy“ je povedená

V některých klubech nebo klubovnách intuitivně zdobí zdi, lepí fotky a dresy, a prostor žije svým životem. Stejně tak už je to, díky iniciativě fotbalistů, i na vrchlabském stadionu, resp. v zasedací místnosti. Mnoho cen, pohárů a historických nebo klubových fotografií tu našlo své důstojné místo v prostorách, kde se fotbalisti každý týden setkávají.

Právě při oslavě 100. výročí do fotbalové Síně slávy mohli všichni, kdo chtěli, nahlédnout a zavzpomínat. A za to bych chtěl fakt poděkovat. Vstupem do dokončené Síně slávy se lidem oddíl krásně identifikoval a připomněl svoji historii. To je milý a důležitý počin, který se povedl.

Mezi zajímavosti bych uvedl v Síni zvěčněné fotbalové družstvo děvčat, které existovalo v letech 1966-67. Ženský fotbalový tým tehdy úspěšně hrál soutěže po okolí. Nikdy jsem tuto skutečnost nevěděl a jsem za ni vděčný.

Více fotografií na:

Jan Sobotka